כמה פעמים ביום אתם נכנסים לפייסבוק? אם אתם נמנים עם הרוב המכריע של האוכלוסייה- אז כנראה שבכל שעה שעתיים. הפייסבוק משמש אותנו כזירה חברתית, אתר היכרויות, דרך לנצל את שעות הפנאי וכמובן פלטפורמה פרסומית ושיווקית.

אחד המדדים כיום לדירוג העסק, היא השאלה האם הוא מחזיק בעמוד פייסבוק. כפי שאתר אינטרנט עסקי הפך להיות חלק אינטגרלי מפתיחת העסק, כך מסתמן גם שהופעתו בפייסבוק היא בלתי נמנעת במידה ובעל העסק מעוניין בחשיפה. אם העולם מתנהל כיום דרך הפייסבוק, מי שלא שם- לא קיים.

אפליקציות לפייסבוק

לולא פיתוח אפליקציות חדשות ומתחדשות באופן תדיר עבור הרשת החברתית "פייסבוק", סביר להניח שפייסבוק לא הייתה מגיעה לממדים אליהם הגיעה כיום. מדדיה של פייסבוק עומדים היום על שלוש מאות חמישים מיליון פרופילים פעילים, ומתעדכן בכשלושים מיליון סטטוסים מדי יום.

מה סוד ההצלחה של אפליקציות הפייסבוק? המימד החברתי כמובן. לא רק שמתאפשר לכם לשחק אל מול החברים שלכם, אלא לשתף גם את כל החברים שלכם בפייסבוק אודות המשחק. בצורה כזו אתם למעשה תורמים ל"חיידק הויראלי" לתפוס עוד ועוד משתמשים, ומגדילים את פופולריות האפליקציה. זאת אומרת- הפייסבוק מהווה מערכת שיווקית נטולת כל מאמץ מבחינת המפרסם: הרי אם חבר שלנו השתמש באפליקציה, סביר להניח שהיא מוצלחת- ועל כן גם אני אשתמש בה.

פיתוח אפליקציות לפייסבוק- להרוויח כסף ללא מאמץ

כפי שהזכרנו, שיווק אפליקציות בפייסבוק אינו דורש כמעט מאמץ מטעם המתכנת או המפתח. לא בכל הממשקים העניין עובד בצורה כזו. אפליקציות לסמארטפונים לדוגמה, לא פועלות באותה צורת שיווק חברתית, ולכן שיווק האפליקציה לקהל הרחב היא תחום נפרד עבור מי שחושק ללמוד בקורס פיתוח אפליקציות, ולהפוך את עולם האפליקציות למקצוע.

אילו סוגי אפליקציות לפייסבוק קיימות?

כיום קיימים שלושה סוגים עבור אפליקציות הפייסבוק:
platform application- אפליקציות הנמצאות על שרתים מחוץ לשרתי הפייסבוק. מבחינת המשתמש, עליו רק לאשר את פרטי הגישה של האפליקציה לחשבון הפרטי שלו, והוא יכול כבר להתחיל ולהשתמש בה.
Desktop Applications-  אפליקציות המפנות את המשתמש למקורות חיצוניים לפייסבוק, כמו תוכנות עצמאיות או דפדפנים שונים.
Facebook Connect-  אפליקציות המאפשרות להטמיע מידע מאתרים חיצוניים בפייסבוק באמצעות חשבון הפייסבוק האישי.

בכדי להצליח ולהשתלב בעולם האפליקציות, ולא רק להכיר אותן באופן שטחי, יש לעבור קורס פיתוח אפליקציות באחד ממוסדות הלימוד המאפשרים תוכנית זו.

קורס פיתוח אפליקציות

קורס פיתוח אפליקציות מהווה צוהר אל העולם הטכנולוגי החדש, ומכשיר את תלמידיו להתמחות במערכות ההפעלה השונות, ובשפת התוכנה הייחודית של כל מערכת הפעלה. קורס פיתוח אפליקציות מקנה את הכלים המתאימים והידע הנדרש בכדי להצליח ולפתח אפליקציות.

כל אחד בעל ידע בסיסי בעולם האינטרנט, היכרות עם הרשתות החברתיות השונות, ורמת אנגלית מספקת יכול להצטיין בלימודי פיתוח אפליקציות. הקבלה לקורס אינה מותנית בידע מקדים בתכנות.