בכל תהליך קידום אתרים ברשת האינטרנט יש לבצע מספר פעולות על מנת לקדם את האתר בתוצאות החיפוש הרלוונטיות. אחת השיטות היא יצירת מערך קישורים, במטרה לקבל כמה שיותר קישורים (חלקם איכותיים יותר וחלקם איכותיים פחות) על מנת לקבל העדפה ע"י מנועי החיפוש. בעבר, משקל הקישורים היה גבוה במיוחד וכל אתר שהיה לו יותר קישורים היה מקודם יותר ויותר, היום הדבר השתנה אך עדיין נשארה חשיבות רבה לקישורים נכנסים לאתר האינטרנט.

חשיבות קישורים נכנסים מבלוגים ופורומים
כאמור, קידום אתרים באינטרנט נשען רבות על קבלת קישורים נכנסים מרשת האינטרנט. עם זאת ישנה חשיבות משתנה לכל קישור ביחס ישיר למקום ממנו הוא מגיע. קישור מאתר באותו נושא ייחשב "חזק" יותר בעיני מנועי החיפוש, לעומת קישור מאתר בנישה אחרת לגמרי, אך עדיין יהיה בעל חשיבות כל שהיא.

קישורים מבלוגים ופורומים
קישורים אלו יכולים להועיל בצורה משמעותית, שכן בלוג בנושא דומה או קרוב לנושא אתרכם, יכול לעזור רבות לכל פרויקט קידום אתרים באינטרנט. מספיק להשאיר תגובה עניינית באחד הפוסטים בבלוג עם קישור לאתר שלכם. כנ"ל לגבי פורומים.

קישורים מאתרים
שיטה נוספת לקידום אתרים באמצעות קישורים נכנסים איכותיים לאתר האינטרנט שלכם, הינה החלפת קישורים עם אתרי אינטרנט אחרים. בשיטה זו אתם נותנים קישור לאתר אחד ומקבלים קישור אל האתר שלכם. כך 2 בעלי האתר מרוויחים כוח לאתר האינטרנט שלכם.

אינדקס אתרים
ברשת האינטרנט קיימים אינדקסים רבים בהם ישנם אלפי קישורים אל אתרי אינטרנט רבים. בין האינדקסים הפופולאריים ביותר ניתן למנות את נענע, תפוז, וואלה, נטקס ועוד. הכנסת אתרכם לאינדקסים רבים תעזור רבות בכל פרויקט קידום אתרים באינטרנט, והינה דרך נוספת להשגת קישורים נכנסים לאתר.

קיימות שיטות נוספות לקבל קישורים נכנסים בכל פרויקט קידום אתרים באינטרנט. בנוסף לקישורים מפורומים, בלוגים, אינדקסים והחלפות קישורים ניתן ליצור אתרי אינטרנט באותו נושא על מנת להוציא מהם קישורים אל אתר האינטרנט שלכם. קישורים אלה יקבלו את הערך הגבוה ביותר ויעזרו רבות לקידום אתרכם במנועי החיפוש.